Výlet do Lán

Žáci 7. tříd v říjnu navštívili Muzem TGM.
Výlet do Lán

Dne 12.10. jela 7. A a B na výlet do Lán do Muzea Tomáše Garrigua Masaryka. Výstava se dělila na dvě části, promítání dokumentů (dobových záběrů z doby první republiky) a samotnou prohlídku muzea. Paní, která nás prováděla, měla velmi dobrý výklad. Mluvila s námi o celém životě pana prezidenta, o jeho rodině i o jeho prezidentské  funkci. Ukázala nám  prezidentovu posmrtnou masku a také nám pověděla o  případu vraždy Anežky Hrůzové. Po prohlídce muzea jsme se rozhodli jít na nedaleký hřbitov, kde leží Tomáš Garrigue Masaryk se svou rodinou. Byl to moc hezký výlet a doufám, že se ostatním líbil tak jako mně a že si některé zajímavosti zapamatují.

Lucie Pospíšilová, 7. A

Přidáno 29. 10. 2018, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru