Jak se tančí prvouka?

Kreativně-vzdělávací projekt Škola tančí realizuje na různých školách v ČR Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA již několik let, letos poprvé zavítal také do popovické školy. Výuka probíhala formou intenzivních pohybově-tvůrčích dílen přímo ve třídě, kdy choreograf ve spolupráci s pedagogem dané třídy "ušil na míru" program, ve kterém děti prozkoumávaly vybrané téma ze školního učiva prostřednictvím těla v pohybu. Mohly si tak na vlastní kůži zažít např. jakou hybnost mají všechny klouby v těle a nebo jak vytvořit vlastní krátkou choreografii vycházející ze slovních druhů. Žáci si tímto způsobem nejen lépe osvojili konkrétní znalosti ze školního učiva, ale především rozvíjeli svoji tvořivost a užívali si radost z učení a společného tvoření. Pro svou závěrečnou prezentaci využili prostor místní knihovny a vytvořili společně skvělou "site specific" performance na téma Lidské tělo. Prezentaci si žáci částečně i sami moderovali, vyzkoušeli znalosti a vědomosti publika a nakonec všechny diváky roztančili ve společném rytmu.


Zobrazení: Alba | Podle data

V této tabulce zatím nejsou žádná data.


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru