Noc s Andersenem

Konec března patří čtenářům a oblíbené akci spojené s přespáváním v knihovně.
Noc s Andersenem

V pátek 29. března mnohé děti ze 4.-6. tříd zůstaly ve škole, resp. v knihovně, až do sobotního rána, protože se konala Noc s Andersenem, tentokrát s tématem "Spisovatelé z Albatrosu".

Pro děti byly připraveny zajímavé úkoly, nejen čtenářského charakteru. Hrálo se divadlo, psaly se básně, vyráběli jsme origami, četli jsme příběhy a pohádky. Společnými silami vzniklo 9 zdařilých plakátů o 9 spisovatelích publikujících v nakladatelství Albatros. Plákáty teď zdobí nástěnky v naší škole, a můžeme je dokonce dál využít k výuce.

Děti si večer moc užily, s nadšením se vrhly do všech činností i do připravených soutěží. Ti, kteří chtěli vyzkoušet svou odvahu, se na závěr večera ještě zúčastnili bojovky, kterou pro ně připravili někteří žáci z 9. A a 7. B. I jim patří dík za pomoc při organizaci celé akce.

Těšíme se na nocování v příštím roce!

P. uč. Kalátová, Perglerová a Botorová Skalická

Více fotografií z andersenovské noci si prohlédněte v galerii.

Přidáno 30. 4. 2019, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru