E-twinningové projekty ve školním roce 2021/2022

Již 3. rokem se naše škola zapojuje do mezinárodních projektů e-twinning. V letošním roce jsme se zakousli do dvou a moc nás to baví. Oba dva projekty mají na svém kontě šesťáci.
E-twinningové projekty ve školním roce 2021/2022

1.Simple Acts Big Impact

Tento projekt je věnován ekologickému tématu, kde se zaměřujeme na recyklaci, znovu použití různých materiálu za účelem tvorby nových věcí…

V rámci hodin Aj se o těchto tématech bavíme, diskutujeme co je špatné pro naši planetu, co můžeme jako jednotlivci změnit, jaká řešení bychom navrhli. Organizujeme online mítinky mezi učiteli i dětmi. Společně vytváříme hry na danou problematiku. Aplikujeme techniku 6 klobouků, která je systémem pro přemýšlení v skupinových diskusích a při samostatném přemýšlení je kombinována s metodou paralelního přemýšlení.

Na tomto celoročním projektu spolupracujeme se školami z Turecka, Itálie, Jordnánska, ČR a Rumunska. Sešli jsme se dobrá parta učitelů, kteří dokáží motivovat své žáky a ti pak odvádějí skvělou práci, za což jim moc děkuji.

Výsledky naší společné práce budou k vidění na blogu a e-magazínu.

2.What do they say?

Tento projekt, byl na programu již minulý rok, ale kvůli covidové pandemii jsme jeho realizaci odložili. Konečně se tedy můžeme věnovat kreativnímu  projektu. Náplní je výběr jednoho z nemluvících kreslených filmů a tvoříme titulky s obsahem, co by postavy mohly říkat nebo si myslet. Zábavnou formou tak podpoříme kreativní tvorbu s využitím angličtiny. Pracujeme štafetovou formou, kdy každý tým navazuje na  práci předchozího týmu.

V rámci tohoto projektu se snažíme rozvíjet i dovednosti  manipulace s PC, konkrétně práce s videem a vkládání titulků.

Přidáno 22. 2. 2022, autor: Richard Otradovec

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru