Škola v přírodě 3.ABC

Vážení rodiče, de budu přidávat aktuální informace od paní učitelek ze školy v přírodě 3. ABC.
Škola v přírodě 3.ABC

30.5. 21:30

Zpráva z opuštěného ostrova č. 4

Překvapením třetího dne byl táborový oheň s opékáním buřtů.

Dnešní den jsme se zdokonalovali v plavecké technice, abychom zvládli odpolední vodní hry a soutěže.

V podvečer nás navštívila spisovatelka Olga Cerná, která nám popovídala o místních pověstech spojených s tajuplnými bytostmi. Svým poutavým vyprávěním představila dětem své knihy.

29.5. 19:20

Zpráva z 3. dne:

Dnešní den jsme zahájili dalším objevováním mořského světa. Mezitím trosečníci, kteří zrovna neplavali hlubinami, značili cestu k úlovku podle předem připravených map.

Energii jsme dobili výborným kuřetem na paprice s knedlíkem a následným odpočinkem.

Během celého dne jsme hráli pohybové hry, ve kterých nechybělo živé pexeso a člověče nezlob se. Večer nás ještě čeká filmotéka a překvapení?! Chcete znát podrobnosti? Budou vyzrazeny ve zprávě č. 4.

Vaši trosečníci

P.S. Děkujeme za došlé vzkazy v láhvi, udělali nám radost!

28.5. 19:00

Hlášení z opuštěného ostrova č. 2

Trosečníkům začal nový den výbornou snídaní v podobě švédských stolů. Po posilnění nastalo po skupinách prozkoumávání podmořského světa. Po obědě zvládli napsat vzkazy svým nejbližším a poslat je v láhvi do širého světa.

Poté pokračovala další podmořská bádání. Jednotlivé bandy trosečníků připravovaly pro ostatní mapy, které jim pomohly najít úlovek.

K orientaci jim dopomohla znalost skautských značek. Bohatý den na zážitky bude zakončen po setmění stezkou odvahy.

Držte nám pěsti, ať se na pustém ostrově neztratíme.

27.5. 18:00

Zpráva z prvního dne

Na pustý ostrov Mozolov jsme dopluli krátce před obědem. Po ubytování jsme si pochutnali na výborném vývaru a na knedlu vepřu zelu.

Odpoledne přišel pirát a předal svitek kapitánům týmů s prvním úkolem stavba doupěte, výroba vlajky a založení deníku.

Před večeří jsme si zahráli několik míčových her.

Těšíme se, až náš tajný ostrov a „hlubiny moře“prozkoumáme.

Vaši trosečníci.

27.5. 14:20 - všichni dorazili na místo, jsou v pořádku a těší se na zážitky, které je čekají.

Přidáno 27. 5. 2018, autor: