Celodenní projekt 4. tříd

V pátek 8. 11. si děti ze čtvrtých tříd vyzkoušely netradiční formu projektového vyučování. Tématem celého dne byla oslava svátku svatého Martina.
Celodenní projekt 4. tříd

V úvodu dne žáci zhlédli dokument české televize, který je seznámil s postavou a životem svatého Martina. Film jim také přiblížil tradice oslav tohoto svátku.

Žáci po celý den pracovali ve smíšených skupinách napříč oběma třídami. Učili se spolupracovat, navzájem si pomáhat a řešit zadané úkoly pomocí čtenářských dovedností.

Ve třídách bylo 10 stanovišť, mezi kterými se žáci pohybovali a plnili úkoly. Jedním z úkolů bylo martinské počítání, na dalším stanovišti tvořili martinskou krychli. Ve třetím úkolu museli podle obrázkové osnovy a komiksu sestavit vypravování o vojáku Martinovi a jeho pomoci chudým.

Záměrem projektu bylo nejen osvojení nových vědomostí o významné osobnosti našich dějin, ale Martin nám pomohl k utváření pozitivního klimatu mezi žáky obou tříd, k jejich vzájemné spolupráci a komunikaci.

Legenda o svatém Martinovi vypráví o jeho pomoci slabším, o jeho dobrosrdečnosti k druhým… a my jsme si díky němu dnes také významně pomohli…

Více fotografií zde.

Přidáno 8. 11. 2019, autor: