Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

Noc s Andersenem patří mezi akce, které podporují dětské čtenářství. Datum konání Noci s Andersenem, při níž děti nocují v knihovně u příležitosti výročí narození dánského pohádkářeHanse Christiana Andersena, připadá na 2. dubna, kdy je od r. 1967 vyhlášen i Mezinárodní den dětské knihy.

První Noc s Andersenem se uskutečnila na přelomu 31. března a 1. dubna 2000 v dětském oddělení Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti a zúčastnilo se jí 25 dětí. Od roku 2001 se akce koná po celé České republice pod záštitou Klubu dětských knihoven. V následujících letech se Noc s Andersenem rozšířila i za hranice naší republiky a pořádá se v Polsku, Slovensku, Rakousku, Slovinsku či Německu.

Více informací o celorepublikové akci včetně konkrétního data pro daný kalendářní rok najdete na oficiálních internetových stránkách www.nocsandersenem.cz.

 

Noc s Andersenem na naší škole

Naše škola se do akce zapojuje ve spolupráci s Místní lidovou knihovnou, kde se také akce koná. Těšit se můžete na spoustu dobrodružství s knihami i s kamarády a na spaní v knihovně.

V letošním školním roce připadá Noc s Andersenem na pátek 27. března 2020!

Pro koho je akce určena? Naše škola pořádá akci pro žáky prvního stupně i druhého stupně.

Co je k tomu potřeba? Nejprve je nutné se na akci přihlásit, přihlášku si můžete stáhnout na webu školy nebo je k dispozici u vyučujících (E. Doležalová, A. Kalátová, K. Skalická).

Co nás čeká? Čtení a povídání o knihách (a nejen o nich), sdílení čtenářských zážitků, různé hry, tvůrčí dílny, promítání filmu, drobné občerstvení, spaní v knihovně a vždy nějaké překvapení.

Co je potřeba s sebou? Spací pytel nebo deka na zakrytí, karimatka či nafukovací lehátko, polštářek, ručník, pyžamo, kartáček a pasta na zuby, přezůvky, něco k večeři, nějakou dobrůtku k nabídnutí ostatním, vlastní oblíbenou nebo právě rozečtenou knihu, baterku.

Přidáno 1. 11. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru