Renovace vybavení ZŠ Velké Popovice

Projekt „Renovace vybavení ZŠ Velké Popovice“ – s dotací z MAS Říčansko - z PRV ČR

S žádostí o dotaci na projekt  „Renovace vybavení ZŠ Velké Popovice“ uspěla základní škola v MAS Říčansko. Rozhodně je ale třeba zmínit skvělé výkony dětí ze ZŠ (tehdejších sedmáků - 2013) a pana ředitele ve videu, které měly nemalý podíl na zisku bodů pro projekt, neboť v těžké konkurenci s ostatními obcemi (všichni přece potřebují peníze pro školy!) při obhajobách před komisí v sídle MAS Říčansko, přispělo a osvěžilo atmosféru osobitým účinkem školního filmu. (Kdo má zájem, nechť se podívá na internet: www.youtube.com, „Renovace vybavení ZŠ Velké Popovice“; http://www.youtube.com/watch?v=m-Uv7EWpPxQ).

Pro základní školu se sice obci podařilo sehnat peníze na nástavbu s dalšími prostorami pro výuku, ale projekt již neobsahoval nábytek. Doslova nebylo na čem sedět – chyběly židle a lavice, i učitelské stoly, skříně, regály….Základem projektu tedy bylo pořízení nábytku pro školu. K vylepšení prostředí celé školy obsahuje projekt ještě obnovu 19 velkých nástěnek na chodbách užívaných k prezentaci různého typu, např. školních projektů, prací žáků nebo jejich úspěchů.

Součástí projektu byly i smaltované cedulky s popisky učeben a čísly.  Jako bonus byla v projektu ještě Tabule cti a Křeslo slávy pro úspěšné žáky školy.

Projekt k dotaci měl celkový rozpočet ve výši 391 683 Kč (EU bude dotovat 80 % způsobilých výdajů). Podporu jsme získali díky MAS Říčansko o.p.s. (z dotačního fondu EAFRD z EU, Programu rozvoje venkova ČR v rámci osy IV. LEADER).

Přidáno 13. 10. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru