Park Daleška, veřejné prostranství, II. etapa

Cílem projektu bylo vytvořit nové „zelené“ centrum pro občany všech generací i pro návštěvníky obce Velké Popovice (se zřetelem na četné návštěvníky blízkého Pivovaru Velké Popovice), které by plnilo funkci jak klidovou – přírodní, tak naučnou i komunitní pro rozvoj společenských aktivit v podmínkách parkové zeleně. Další etapa pokračovala dosadbou zeleně, osazením parkovým mobiliářem a doplněním o dřevěné sochy zobrazující přírodní téma. Prostor lze využívat pro školu a obecní kulturní, sportovní či společenské akce, které již mají v Popovicích tradici. 

V parku Daleška jsou vysazeny místně původní rostliny. Veřejné prostranství - park Daleška byl osazen lavičkami (21 kusů), odpadkovými koši, stojany na kola. Součástí jsou též informační tabule o historii a místní fauně a floře. Dále zde jsou instalovány řezbářské sochy, které upozorní na vzácné živočišné druhy přírodního parku Velkopopovicko. 

Celkové náklady budou 389 839 Kč, z toho 80 % má pokrýt dotace z EU.

Přidáno 13. 10. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru