Kulturní dědictví Velkopopovicka

Projekt "Kulturní  dědictví Velkopopovicka" identifikoval významné i méně významné, známé nebo již zapomenuté kulturní památky obce Velké Popovice a okolí. Hlavním výstupem byl soupis kulturního dědictví, které dosud v regionu nebylo zmapováno. Součástí projektu byly i propagační materiály pro děti a dospělé. 

Do projektu byli zapojeni partneři různých právních forem (podnikatelé, občanské sdružení, základní škola). Významným inovativním prvkem  bylo zapojení žáků základní školy do přípravy a zejména realizace projektu. Při realizaci projektu došlo k propojení šikovnosti mladých lidí a zkušeností místních pamětníků.

Cílem projektu bylo zmapovat především sakrální památky, případně i památky světského charakteru (např. staré domy, pomníky atd.) ve Velkých Popovicích (včetně částí obce).

Projekt měl celkový rozpočet ve výši 131 277 Kč (EU bude dotovat 80 %).

Přidáno 13. 10. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru