Sběr

PROČ?                               CO?                                          JAK?

Základní škola Velké Popovice je dlouhodobě zapojená do několika projektů zaměřených na sběr znovuvyužitelných surovin. Jsou to dlouhododobé ekologicko-vzdělávací programy, které pomáhají školám rozvíjet ekologické myšlení žáků a současně podporují vnímání potřeby správného nakládání s vysloužilým elektrozařízením, bateriemi nebo odpady a vychovávají k  šetrnému chování vůči životnímu prostředí.

PROČ?

Protože je to EKO-nomické a EKO-logické!

CO? JAK?

• Papír, PET víčka, hliník – plechovky, víčka od jogurtů, sýrů,...

Svázaný papír, víčka, a hliník v pytlech můžete kdykoliv nechat u dveří na školním dvoře, nebo předejte p. školníkovi či děti svému třídnímu učiteli.

• Sušená pomerančová kůra

Během provozní doby školy u pracovníků školy – pan školník nebo paní uklízečky

• Baterie

U hlavního vchodu do školy vhazujte do zeleného papírového boxu

• Drobná elektrozařízení

U hlavního vchodu do školy vhazujte do červené popelnice. Prosím vhazujte jen takové spotřebiče, které projdou otvorem popelnice bez násilí!

• Inkoustové cartridge a laserové tonery

U hlavního vchodu do školy vhazujte do zelenobílého boxu

• Staré šatstvo, lůžkoviny, látky, nádobí, přikrývky, obuv

Obvykle 2x během školního roku organizuje škola sbírku pro Diakonii Broumov. Sbírku vyhlašujeme prostřednictvím webu a letáků rozvěšených na plakátovacích plochách po vsi.

Přidáno 1. 11. 2016, autor: J4W Admin