Omlouvání a uvolnění žáků

Povinnost plnění školní docházky vychází ze školského zákona. Ten také stanoví povinnosti zákonných zástupců týkající se mimo jiné i omlouvání a uvolnění žáků z vyučování. Z těchto zákonných norem vychází i Pokyn ředitele školy k omlouvání žáků a Pokyn ředitele školy k uvolňování žáků.

Uvolňování žáků z vyučování mimo termíny prázdnin není samozřejmost a pokud žák je uvolněn, je jeho povinností si zameškané učivo doplnit.

Uvolnění žáků z vyučování není třeba pouze z důvodu rodinné dovolené mimo termín prázdnin, ale dlouhodobě ze zdravotních důvodů nebo přípravy na talentové a přijímací zkoušky. Pak prosím kontaktujte třídního učitele nebo přímo vedení školy. Každý takový případ posuzujeme individuálně.

Výtah ze školního řádu - pravidla pro omlouvání a uvolňování žáků.

Přidáno 1. 9. 2022, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru