Zápis do první třídy

Zápis do první třídy

Zápis do první třídy je velký mezník v životě každé rodiny, pojďme si rámcově povědět něco o tom, jak to u zápisu chodí a co tam na předškoláčka čeká.

Jak zápis probíhá?

U zápisu vítají naše předškoláčky pohádkové postavičky, které jim pomáhají plnit úkoly.Ve třídě na předškoláčka čeká paní učitelka, zeptá se ho na jméno, adresu nebo na školku, do které dítě chodí.

Snaží se s dítětem komunikovat a zjistit tak případné logopedické problémy, vyjadřovací schopnosti a sociální dovednosti. Předškoláček dostane za úkol říci básničku nebo zazpívat písničku, nakreslit obrázek. Může následovat „hra“ s určováním geometrických tvarů, dále poznává barvy, ukazuje na obrázku co je nahoře,dole,vpravo,vlevo,přiřazuje číslice k určitému počtu, skládá puzzle. Po splnění všech úkolů každé dítě dostane Pamětní list a malý dáreček. Toto netrvá déle než 20 minut.

V čase, kdy se předškolák prochází pohádkou, zákonný zástupce a další paní učitelka hovoří s rodiči a vyplňují žádost o přijetí a další dokumenty. Také spolu pohovoří o všem, co rodiče v souvislosti s nástupem do první třídy čeká, případně spolu řeší možnost odkladu školní docházky apod. Do dokumentů k přijetí můžete nahlédnout zde. V tuto chvíli je aktulizujeme.

A na závěr – naším velkým přáním je, aby děti odcházely od zápisu usměvavé, spokojené a hlavně, aby se těšily do 1. třídy.

Termín zápisu do první třídy pro školní rok 2018/2019 bude v termínu 5. a 6. dubna 2018. Budete mít možnost využít rezervační systém k zápisu tak, abyste nemuseli čekat.  V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte kancelář školy 323665200 nebo 731449241.

Konkrétnější informace najdete zde.

Odkaz na rezervační systém zde.

Ve formátu PDF si můžete stáhnout tyto dokumenty:

Co by mělo dítě umět

Desetero předškoláka

Desatero pro rodiče předškoláků

Předškoláci - elektronická kniha

Přidáno 4. 10. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru